بهشت کلینیک

خانه مرکز بوتاکس در تهران

مرکز بوتاکس در تهران

کلینیک بوتاکس تهران


توکسین بوتولینوم (Botox، onabotulinumtoxinA) موادی است که بیش از یک قرن شناخته شده است و برای اهداف پزشکی برای بیش از ۵۰ سال گذشته مورد استفاده قرار گرفته است، استفاده های اولیه آن برای انحراف چشم ع (استرابیسم)، بلفاراپاسم (عدم توانایی حرکت پلک ها) و گردن رحم بود.
در سال ۲۰۰۲، آن را برای بهبود خطوط چروک در منطقه (glabella) بین چشم در پیشانی مورد تأیید و استفاده قرار گرفت و از آن زمان به طور موفقیت آمیزی در بیش از ۱۱ میلیون بیمار مورد استفاده قرار گرفته است، براساس برآوردهای داده ای که توسط Allergan شرکت انجام گرفته شده.
در سال ۲۰۰۴، Botox برای درمان عرق کردن بیش از حد (hyperhidrosis) مورد تایید قرار گرفت و در سال ۲۰۱۰، Botox برای درمان سردردهای میگرنی نیز مورد تایید قرار گرفت.
تصور غلط رایج این است که Botox در واقع عضلات صورت را فلج میکند. اگرچه این می تواند با مقدار شدید Botox اتفاق بیفتد، اما اکثر پزشکان تلاش می کنند که فقط Botox را به میزان کافی و محدودی تزریق کنند.
هنگامی که تزریق Botox به درستی و توسط پزشکان اموزش دیده انجام شود، محلی که Botox در آن تزریق گردیده کاملا طبیعی به نظر خواهد رسید.

مرکز بوتاکس در تهران

شماره تماس: ۴۴۲۱۹۷۷۱-۰۲۱

Botox پرطرفدارترین عمل زیبایی است که بدون نیاز به جراحی و به صورت سریع انجام می‌شود.

 

بوتاکس چیست

چگونه برای تزریق اماده شویم؟

سوال خوبیست!

۱ – رزرو زمان مناسب:واقعا اهمیت دارد که زمانی را برای انجام تزریق انتخاب نمایید که حداقل یک روز فارق از هرگونه استرس باشید. تزریق می تواند باعث اضطراب در برخی افراد شود.
۲- جمع آوری اطلاعات و تحقیق درباره Botox: اگر شما، یا کسی از اقوام شما Botoxرا انجام نداده اند، بهتر از قبل از تزریق اطلاعات مرتبط را جمع آوری نمایید.
۳- توضیح سابقه پزشکی : اگر سابقه پزشکی، یا مصرف هرگونه داروی خاص به صورت بلند مدت را دارید، بهتر است حتما این موضوع را با پزشک خود در جریان بگذارید.
۴- قطع مصرف دخانیات و سیگار تا ۳ روز قبل از تزریق در بهشت کلینیک: دخانیات و سیگار ممکن است شانس خونریزی حین Botox را افزایش دهد، پیشنهاد میگردد که مصرف دخانیات را تا ۳ روز از انجام Botox به حداقل برسانید.

 

شماره تماس: ۴۴۲۱۹۷۷۱-۰۲۱

 

.

 

 

Botox چگونه انجام میگیرد؟


بیمار در موقعیت معینی دراز کشیده و مناطقی که قرار است تزریق انجام گیرد با پاک کننده های الکلی نظیر Hibiclens یا Betadine محل مورد نظر ضدعفونی خواهد شد. بیشتر از پزشکان در این زمان یک بی حس کننده موضعی مانند کرم EMLA و یا برخی از جایگزین را اعمال می کنند. با توجه به نوع چروک ها و محل آن ها، پزشکان می توانند مناطق بیشتری را برای تزریق انتخاب نمایند. اگر به نظر می برسد. سپس پس از انجام Botox ، پک یخ بر روی محلی که Botox در آن تزریق گردیده است گذاشته خواهد شد.

پس از انجام Botox در تهران چه کاری نیاز هست انجام دهیم؟


پس از تزریق، بیمار معمولا در حدود دو تا پنج دقیقه در تخت به حالت خوابیده باقی بماند تا اطمینان حاصل شود تزریق به خوبی انجام شده است و پس از آن بیمار باید برای دو تا چهار ساعت به صورت دراز کشیده استراحت کند،
اگر تزریق توسط یک یک پزشک ماهر انجام شود، Botox نسبتا ایمن و بدون مشکل خواهد بود، گرچه عوارض جانبی وجود دارند که در طی چند روز رفع خواهد شد از جمله:
  1. درد، تورم، یا کبودی در محل تزریق
  2. سردرد
  3. نشانه های شبیه به آنفلوانزا
  4.  مشکل در دید و پلک زدن
  5. خشکی چشم
  6. و غیره..

در صورتی که هرکدام از علائم بیشتر از ۴-۵ روز ماندگاری داشت پیشنهاد میشود با پزشک معالجتان مشورت های لازم را انجام دهید.

 

حقایقی درباره Botox چیست؟

:

۱) Botox یکی از محبوب ترین درمان های زیبایی غیر جراحی است که سالانه بیش از ۶ میلیون نفر انجام میشود.
۲) Botox یک نوروکسین مشتق شده از Clostridium botulinum است که یک موجود زنده در محیط طبیعی است که عمدتا غیر فعال و غیر سمی است.
۳) توکسین بوتولینوم برای کاهش خطوط و چین و چروک های صورت با فلج کردن ماهیچه های زیرین مورد استفاده قرار می گیرد.
Botox برای درمان های میگرن، اختلالات عضلانی و برخی اختلالات مثانه و روده نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

 

تعدادی از کاربرد های زیبایی تزریق چیست ؟

۱- رفع خط اخم

۲- کاهش چروک های استاتیک

۳- رفع چین و چروک ها در نواحی چانه – گردن- دور لب

۴- کاهش از نمایان شدن بیش از حد لثه در هنگام خندیدن

۵- رفع افتادگی گوشه لب ها

۶- کاهش و رفع چین و چروک های

۷- بالاتر بردن نوک بینی

۸- کاهش خطوط در اطراف چشم

 

شماره تماس مرکز تهران: ۴۴۲۱۹۷۷۱-۰۲۱