بهشت کلینیک

خانه مقالات تفاوت و مقایسه مزوتراپی با پی آر پی

تفاوت و مقایسه مزوتراپی با پی آر پی

 

ابتدا باید به تعریف این دو واژه توجه کنیم:

مزوتراپی، استفاده از دوزهای کم دارو با تزریق های مکرر در ناحیه مورد نظر است.

پی آر پی، پلاسمای خون با پلاکت های تغلیظ شده است و از خون خود بیمار مشتق شده است.

در هر دو روش، ماده مورد نظر ( دارو یا پلاسمای حاوی پلاکت ) توسط تزریقات مکرر به محل رسانده می شود. چون روش تزریق پی آر پی مشابه مزوتراپی ست ولی داروی آن از خود بدن گرفته می شود، به آن مزوتراپی بیولوژیک هم اطلاق می شود.

 

 

پی آر پیPRP  و مزوتراپی

 

ریزش مو مشکلی بسیار جدی است که زنان و مردان تقریباً هر روز با آن دست و پنجه نرم می کنند. با توجه به اینکه بسیاری از افراد از این بیماری رنج می برند ، دانشمندان هر ساله سعی می کنند راه حل های بهینه پیدا کنند. محصولات و روش های زیادی وجود دارد که ادعا می کنند رشد مو را بازیابی می کنند یا میزان ریزش مو را کاهش می دهند. به نظر می رسد برخی از این روش ها تقریباً کاملاً بی فایده هستند ، در حالی که برخی دیگر تغییرات چشمگیری را ایجاد می کنند. پی آر پی PRP و مزوتراپی از جمله روش های آزمایش شده ترمیم مو هستند که می توانند تفاوت زیادی ایجاد کنند.

اشتباه گرفتن این دو روش ترمیم مو امری غیرمعمول نیست ، بسیاری از افراد این اشتباه را مرتکب می شوند. با این حال ، دانستن تفاوت بین پی آر پیPRP  و مزوتراپی به شما کمک می کند تا تصمیم بگیرید کدام گزینه بهترین گزینه برای شماست. زیرا ، اگرچه هر دو سعی در ترمیم مو دارند ، اما عملکرد آنها کمی متفاوت است. بنابراین ، یکی از این روش ها ممکن است به شما کمک کند تا با توجه به ویژگی های فردیتان، نتایج بهتری بگیرید.

به همین دلایل ، ایده بسیار خوبی است که با پزشکان ما مشورت کنید تا بهترین گزینه را برای شما تعیین کنند. آنها ابتدا الگوی ریزش مو را تشخیص داده و سپس به شما می گویند که کدام روش برای شما بهتر خواهد بود. گاهی اوقات ممکن است هر دو روش را برای دستیابی به نتایج مطلوب ترکیب کنند.

 

پی آر پیPRP  (پلاسمای غنی از پلاکت)

دانشمندان نشان داده اند که افزایش جریان خون در فولیکول های مو ممکن است رشد مو را تحریک کند. در حقیقت ، طاسی الگوی مردانه هنگامی اتفاق می افتد که مقدار مورد نیاز مواد مغذی نتواند به پیازهای مو برسد. بنابراین ، اگر بتوانیم به نوعی از فولیکول های مو حمایت کنیم ، می توانیم میزان ریزش مو را به میزان قابل توجهی کاهش دهیم. این دقیقاً همان کاری است که پی آر پیPRP (پلاکت غنی از پلاکت) برای تحریک رشد مو انجام می دهد. پی آر پی PRP می تواند خون رسانی به پیازهای مو را افزایش داده و به آنها اجازه دهد مواد مغذی مورد نیاز را دریافت کنند. روش پی آر پیPRP  را می توان در ۳ مرحله طبقه بندی کرد: خونگیری ، پردازش و تزریق پلاسما به پوست سر بیمار.

در مرحله اول ، پزشکان مقدار لازم خون را از بیمار می گیرند. این مقدار بسیار ناچیز است و نباید هیچ مشکلی ایجاد کند. پزشکان پس از جمع آوری خون از بیمار ، آن را سانتریفیوژ و جداسازی می کنند. در پایان ، آنها خون پردازش شده (پلاسما) را به پوست سر بیمار تزریق می کنند.

 

آیا پی آر پیPRP  درمانی بی خطر است؟

در جلسه درمانی پی آر پیPRP ، پزشکان سلول هایی را که متعلق به بدن شما هستند تزریق می کنند، که به این معنی است که این روش کاملا بی خطر است. هیچ احتمالی برای بدن شما وجود ندارد که تزریق را رد کند یا واکنش های آلرژیک نشان دهد. این تنها یکی از مواردی است که پی آر پیPRP  درمانی را نسبت به سایر روش های ترمیم مو ایمن تر می کند.

از طرف دیگر، پی آر پیPRP  درمانی، روشی جراحی نیست و بنابراین یک روش بدون درد است. در کل جلسه پی آر پیPRP  درمانی هیچ گونه درد و ناراحتی نخواهید داشت. علاوه بر این ، شما برای بهبودی بعد از عمل نیازی به زمان ندارید. شما می توانید بلافاصله پس از درمان برای برگشت به خانه رانندگی کنید و هر کاری را که به طور معمول در زندگی روزمره خود انجام می دهید انجام دهید. تنها چیزی که در ۲۴ ساعت اول پس از پی آر پیPRP  درمانی باید از آن اجتناب کنید شستن موهایتان است. بعد از انجام PRP هیچ محدودیتی وجود ندارد ، شما کاملاً آزاد هستید.

 

مزایای پی آر پیPRP  چیست؟

اول از همه ، آنچه پزشکان به پوست سر شما تزریق می کنند سلول های خود شما است ، هیچ چیز مصنوعی در آن دخیل نیست. این یک امتیاز بزرگ است با توجه به این واقعیت که برخی از محصولات شیمیایی مصنوعی ممکن است عوارضی ایجاد کنند. علاوه بر این ، رشد مویی که پس از انجام پی آر پیPRP  درمانی تجربه خواهید کرد کاملاً طبیعی است.

وقتی پی آر پیPRP  درمانی خود را در کلینیک ما انجام دادید ، کیفیت زندگی شما به طرق مختلف بهبود می یابد. این جای تعجب ندارد، زیرا همه ما از تأثیرات منفی کم پشت شدن مو در مورد روحیه خود اطلاع داریم. وقتی بعد از انجام پی آر پیPRP  کیفیت موهای شما شروع به بهبود می کند ، احساس اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت. علاوه بر این ، در نتیجه موهای ضخیم جدید ، بسیار جوانتر به نظر خواهید رسید و احساس پویایی بیشتری خواهید داشت.

 

هزینه های درمان  پی آر پی PRP

هزینه یک جلسهPRP  درمانی ممکن است با توجه به طیف وسیعی از عوامل متفاوت باشد. یکی از مواردی که ممکن است هزینه PRP  درمانی را تحت تأثیر قرار دهد ، محل کلینیک است. کلینیک در برخی کشورها می تواند هزینه های زیادی را حتی بدون ارائه خدمات خوب دریافت کند. از طرف دیگر ، برخی از کلینیک ها هستند که قیمت های بسیار کمی را دریافت می کنند ، اما کار آنها بسیار بی کیفیت است.

ایران یک کشور عالی برای داشتن پی آر پیPRP  درمانی است. این کشور در حال حاضر به دلیل ارائه خدمات زیبایی با کیفیت بالا و ارزان قیمت در سراسر جهان مشهور است. بنابراین بسیاری از جهانگردان از اقصی نقاط جهان برای دریافت درمان های پی آر پیPRP  و سایر روش ها به ایران سفر می کنند. ما یکی از کلینیک های برجسته در ایران هستیم و هزینه های ما بسیار مقرون به صرفه و کیفیت ما بی نظیر است.

با این حال ، ارائه درمان های پی آر پیPRP  با قیمت ثابت امکان پذیر نیست. زیرا ، هر بیمار درمان های جداگانه ای را دریافت می کند ، بنابراین روش های درمانی ممکن است از یک بیمار به بیمار دیگر متفاوت باشد. می توانید با پزشکان ما مشورت کنید و درباره قیمت های ما بیشتر بدانید.

 

مزوتراپی

یکی دیگر از راه های موثر و طولانی مدت برای تحریک رشد مو و کاهش ریزش مو ، درمان مزوتراپی است. وقتی فولیکول های موی سر به اندازه کافی مواد مغذی دریافت نکنند ، موهای شما ریخته و نازک می شود. جلسات مزوتراپی می تواند از پوست سر شما با مواد مغذی لازم پشتیبانی کند تا رشد قابل توجه مو را تحریک کند.

پزشکان در یک جلسه مزوتراپی طیف وسیعی از مواد مغذی را به پوست سر تزریق می کنند. مواد تشکیل دهنده تزریق از یک بیمار به بیمار دیگر متفاوت خواهد بود. برای تعیین نیازهای هر بیمار در تزریق ، پزشکان تشخیص پوست سر و موهای بیمار را شروع می کنند. پس از تعیین مواد مغذی مورد نیاز ، پزشکان سپس محلول را به پوست سر بیمار تزریق می کنند. محلولی که تزریق می شود ممکن است حاوی اسیدهای آمینه ، ویتامین های مختلف، مواد معدنی و عوامل کاهش دهنده ریزش مو باشد.

 

مزایای مزوتراپی

از بین بردن ریزش مو به خودی خود یک موفقیت بزرگ است ، با این حال ، مزوتراپی می تواند چیزهایی فراتر از آن ارائه دهد. اول از همه ، موهای جدیدی که بعد از جلسات مزوتراپی رشد می کند ، بسیار براق و ضخیم تر از قبل هستند. علاوه بر این ، زنان و مردان می توانند از درمان فوق العاده مزوتراپی بهره مند شوند.

هورمون آندروژن DHT (دی هیدروتستوسترون) می تواند به ریشه های مو آسیب جدی برساند و باعث ریزش مو شود. عوامل کاهش دهنده ای که پزشکان در یک روش مزوتراپی تزریق می کنند می توانند این هورمون ها را مهار کرده و اثرات منفی آنها را متوقف کنند.

با افزایش سن ممکن است میزان مواد معدنی و ویتامین های بدن ما کاهش یابد. این نیز ممکن است باعث ریزش مو شود. مواد تزریقی در جلسات مزوتراپی به شما مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز برای رشد مو را می رساند. بعلاوه در نتیجه آن ، شما می توانید رنگ موهای خود را حفظ کرده و از سفید شدن آن جلوگیری کنید.

 

مزوتراپی چقدر ایمن است؟

مزوتراپی یک روش کاملاً ایمن است و هیچ خطری ندارد. اول از همه ، مزوتراپی یک عمل جراحی نیست. این روش فقط شامل تزریق به پوست سر با یک محلول مکمل است. بنابراین ، بعد از انجام مزوتراپی به نقاهت نیاز ندارید و این روش کاملاً بدون درد است.

شما آزادانه می توانید بلافاصله پس از جلسه مزوتراپی به محل کار خود بروید و این روش مشکلی برای فعالیت روزانه شما ایجاد نمی کند. علاوه بر این ، آماده شدن برای مزوتراپی نیز به احتیاط خاصی نیاز ندارد. انجام مزوتراپی تقریباً به همان راحتی است که در آرایشگاه محلی خود، موهایتان را کوتاه می کنید.

 

هزینه های مزوتراپی

اگرچه تأثیرات مثبت این روش معجزه آسا است ، اما هزینه های مزوتراپی در مقایسه با سایر راه حل های درمان ریزش مو مقرون به صرفه است. برخی از عوامل ممکن است در هزینه یک جلسه مزوتراپی تأثیر بگذارد. این عوامل شامل محل کلینیک و تجربه پزشکان است.

عامل تعیین کننده دیگر در هزینه مزوتراپی ، محتویات محلول تزریقی است. با توجه به آنچه پزشکان تصمیم می گیرند به پوست سر بیمار تزریق کنند ، قیمت ممکن است برای هر بیمار متفاوت باشد. اگر شما علاقه مند به انجام مزوتراپی هستید و می خواهید از قیمت ها مطلع شوید ، هم اکنون با ما تماس بگیرید. پزشکان ما وضعیت شما را بررسی می کنند و یک پلن مزوتراپی جداگانه برای شما برنامه ریزی می کنند.

 

پی آر پی PRP  در مقایسه با مزوتراپی

  • در یک جلسه مزوتراپی ، پزشکان محلول خاصی را به پوست سر بیمار تزریق می کنند ، در پی آر پیPRP آنها خون پردازش شده را تزریق می کنند.
  • برای نتیجه مطلوب ، شما به ۵ تا ۸ جلسه مزوتراپی نیاز دارید ، در حالی که پی آر پیPRP به ۳ تا ۵ جلسه نیاز دارد.
  • یک جلسه واحد از هر کدام دو روش حدود ۳۰ تا ۶۰ دقیقه طول خواهد کشید.
  • پی آر پیPRP درمانی معمولاً هزینه بیشتری نسبت به مزوتراپی دارد.

 

سوالات متداول

آیا می توان از مزوتراپی و پی آر پیPRP  با هم استفاده کرد؟

بله ، شما می توانید هر دو روش را انجام دهید ، و در نتیجه ، تغییرات بسیار بهتری خواهید داشت.

پی آر پیPRP  یا مزوتراپی کدام یک بهتر است؟

گفتن اینکه کدام روش بهتر از روش دیگر است بدون تشخیص سخت است. پی آر پی PRP ممکن است برای برخی از بیماران بهتر عمل کند در حالی که مزوتراپی در بقیه موفقیت بیشتری دارد. همه اینها به نیاز بیمار بستگی دارد.

پی آر پیPRP  درمانی به چند جلسه نیاز دارد؟

برای دستیابی به بهترین نتیجه ، باید ۳ تا ۵ جلسه درمان پی آر پیPRP  داشته باشید. در نتیجه ، پیشرفت های بسیار مثبتی در موهای خود خواهید دید.

آیا مزوتراپی دردناک است؟

جلسه مزوتراپی به هیچ وجه روشی جراحی نیست. پزشکان در طول عمل هیچ کار دردناکی انجام نمی دهند ، بنابراین کاملاً بدون درد است.

 

مطالب مرتبط:

پی آر پی PRP در پیوند مو

پی آر پی PRP چیست؟

پی آر پی PRP برای ریزش مو

هزینه پی آر پی PRP

مزوتراپی مو

مزوتراپی چیست

مقایسه کاشت مو با پی آر پی

 

تماس با ما: 02144219771

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *