بهشت کلینیک

خانه خدمات ما فیلرهای پوستی تزریقی

فیلرهای پوستی تزریقی

 

 

آیا می دانید بسیاری از علائم مشهود پیری را می توان در کاهش حجم جستجو کرد؟ با نازک شدن بافت های صورت ، خطوط اطراف بینی و دهان پدیدار می شوند و گونه ها کمی توخالی به نظر می رسند. فیلرهای پوستی می توانند به جبران حجم از دست رفته برای صاف شدن چین و چروک ، حجیم کردن لب و ظاهر جوانتر کمک کنند. در زیر همه چیز را در مورد فیلرهای پوستی تزریقی یاد بگیرید.

 

* حدود قیمت فیلرها در ایران: ۵۰ الی ۱۶۰ دلار به ازای هر سی سی

 

 

فیلرهای پوستی تزریقی چه هستند؟

فیلرها موادی ژل مانند هستند که در زیر پوست تزریق می شوند تا حجم از دست رفته ، خطوط پوست و چین ها را بهبود بخشیده و یا بافت صورت را تقویت کنند. سالانه بیش از ۱ میلیون زن و مرد این روش درمانی محبوب برای جوان سازی صورت را انتخاب می کنند که می تواند روشی مقرون به صرفه برای جوانتر به نظر رسیدن بدون جراحی یا نقاهت باشد.

 

چگونه فیلرها می توانند ظاهر من را بهتر کنند؟

با وجودی که فیلرهای پوستی به طور معمول به عنوان “پرکننده چین و چروک” شناخته می شوند ، آنها می توانند کارهای دیگری علاوه بر صاف کردن چین و چروک ها انجام دهند ، و البته در این زمینه نیز بسیار عالی هستند! در اینجا چند مورد شایع آورده می شود که که فیلرها می توانند در مورد آنها به شما کمک کنند:

 

  • صاف کردن خطوط اطراف بینی و دهان (خطوط ماریوت ، خط لبخند و پرانتز)
  • افزایش و بازگرداندن حجم به گونه ها یا شقیقه های فرو رفته
  • کاهش خطوط عمودی لب
  • پرکردن و افزایش حجم لب ها
  • صاف کردن چین های چانه
  • ایجاد تقارن بیشتر در بین قسمت های مختلف صورت

 

فیلرها از چه ساخته شده اند؟

انواع محصولات پرکننده مورد تأیید سازمان غذا وداروی ایالات متحده FDA وجود دارد که پزشکان زیبایی از آنها استفاده می کنند. به طور کلی ، فیلرها بر اساس ماده ای که از آن ساخته می شوند ، دسته بندی می شوند.

*  نکته ای برای ایمنی شما: همیشه اطمینان حاصل کنید که فیلری مورد تأیید سازمان غذا و دارو را دریافت می کنید ، که توسط پزشکان مجاز و با تجربه برایتان تزریق می گردد.

 

اسید هیالورونیک (HA)

اسید هیالورونیک ماده ای طبیعی است که از قبل در پوست شما یافت می شود. این به حجم و مرطوب نگه داشتن پوست کمک می کند. فیلرهای HA معمولاً نرم و ژل مانند هستند. نتایج آنها موقت است و ۶ تا ۱۲ ماه یا بیشتر طول می کشد تا بدن ذرات آنها را به تدریج و به طور طبیعی جذب کند. بیشتر فیلرهای HA با لیدوکائین تزریق می شوند تا به حداقل ناراحتی در حین و بعد از درمان کمک کنند. فیلرهای مورد تأیید FDA شامل موارد زیر هستند:

  • محصولات برند ژوویدرم شامل: Juvéderm XC ، VOLUMA ، VOLBELLA ، VOLLURE
  • محصولات برند رستیلن شامل: ، Restylane Silk ، Restylane Lyft ، Restylane Refyne و Restylane Defyne
  • بلوترو بالانس
  • تعداد دیگری از برندهای موجود در بازار مصرف ایران وجود دارد که تاییدیه سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت ایران را دارند.

 

کلسیم هیدروکسیل آپاتیت (CaHA)

هیدروکسیل آپاتیت کلسیم نیز ماده ای طبیعی است که عمدتا در استخوان های ما یافت می شود. ذرات کلسیمی که در فیلر استفاده می شود ، تقریباً میکروسکوپی بوده و در یک ژل صاف حل می شوند. قوام یک فیلر CaHA به طور معمول سفت تر از یک فیلر اسید هیالورونیک است و به طور معمول ماندگاری بیشتری نیز دارد ، یعنی حدود ۱۲ ماه برای اکثر بیماران. گزارش شده است که هیدروکسیل آپاتیت کلسیم نیز به تحریک تولید کلاژن طبیعی کمک می کند و به طور معمول برای ایجاد خطوط عمیق و چین و چروک استفاده می شود. فیلرهای CaHA مورد تأیید FDA شامل برند ریدیس Radiesse می باشد.

 

اسید پلی-ال- لاکتیک

اسید پلی-ال- لاکتیک یک ماده مصنوعی زیست سازگار است (به معنی آن است که استفاده از آن در بدن بی خطر است) که قابلیت تجزیه زیستی دارد (توسط بدن جذب می شود) . این ماده سالهاست که در وسایل پزشکی مانند بخیه های قابل جذب استفاده می شود. محصولات اسید پلی-ال- لاکتیک از نظر فنی به عنوان “محرک های کلاژن” طبقه بندی می شوند ، زیرا مکانیسم اصلی آنها برای صاف کردن خطوط ریز از طریق کمک به پوست برای بازسازی کلاژن طبیعی است – ژل پرکننده خود طی چند روز پس از درمان از بین می رود. از پلی-ال- لاکتیک اسید به طور معمول برای درمان چین و چروک های عمیق صورت استفاده می شود و نتایج آن می تواند بیش از ۲ سال دوام داشته باشد. فیلر اسید پلی-ال- لاکتیک مورد تایید FDA شامل اسکالپترا ایستتیک  Sculptra® Aesthetic می باشد.

 

پلی متیل متاکریلات (PMMA)

پلی متیل متاکریلات (PMMA) ماده ای مصنوعی و زیست سازگار است که در بیشتر طول قرن گذشته در پزشکی مورد استفاده قرار گرفته است. در فیلرهای پوستی ، PMMA  به شکل یک “میکروسفر” یا یک گلوله کوچک است که برای ایجاد پشتیبانی مداوم در زیر پوست باقی می ماند. پرکننده های PMMA همچنین حاوی کلاژن هستند ، ماده ای که به طور طبیعی در پوست ایجاد می شود و ساختار و سفت آن را موجب می شود. فیلر PMMA مورد تأیید FDA شامل بلافیل Bellafill  (قبلاً به عنوان Artefill شناخته می شد).

 

 

تزریق چربی اتولوگ (پیوند چربی صورت)

تزریق چربی اتولوگ تنها درمان پرکننده تزریقی است که نیاز به جراحی دارد ، اما نتایج ممکن است سالها دوام داشته باشد. در این روش معمولاً با استفاده از لیپوساکشن چربی خودی از یک منطقه دیگر برداشته می شود (به معنای اتولوگ “از همان فرد”). سپس چربی تصفیه شده و به صورت تزریق می شود تا به حجم ، گونه ها ، شقیقه ها ، پلک های پایین یا سایر نواحی اضافه گردد. تزریق چربی برای انجام ایمن و دستیابی به نتایج عالی نیاز به آموزش تخصصی دارد و فقط باید توسط یک جراح زیبایی باتجربه و دارای مجوز انجام شود.

 

انتخاب یک ارائه دهنده برای درمان های فیلر

هنگام انتخاب پزشک برای درمان های تزریقی ، همان دقت و مراقبت را که برای یک روش جراحی انجام می دهید ، در تصمیم خود لحاظ کنید. درمان فیلر غیر جراحی هنوز یک روش پزشکی است که برای اطمینان از درمان ایمن و نتایج طبیعی به آموزش خاص ، دانش و مهارت خاصی نیاز دارد.

هرکسی را که انتخاب می کنید ، اطمینان حاصل کنید که پزشکی دارای سابقه اثبات شده و همچنین آموزش و تجربه قابل توجهی در تزریق فیلر است. نمونه کارها و عکس های قبل و بعد بیماران را درخواست کرده و ببینید. اگر دستیار پزشک تزریقات را انجام می دهد ، آن شخص باید زیر نظر یک پزشک واجد شرایط دارای مدرک زیبایی کار کند.

 

به کدام فیلر نیاز دارم؟

با وجود بسیاری از محصولات فیلرهای پوستی در بازار ، بدون راهنمایی های یک پزشک زیبایی با تجربه نمی توان دریافت که کدام گزینه برای شما بهترین است. هر محصول منحصراً فرموله شده است تا از بافت ، تراکم و عمق تزریق خاصی برخوردار باشد ، به این معنی که برخی از فیلرها برای مناطق خاص مورد نظر بهتر کار می کنند.

 

در طول درمان چه انتظاری می رود؟

تزریق فیلرها روشی غیر جراحی بوده و به طور معمول در طی مراجعه به مطب انجام می شود. درمان اولیه شما با مشاوره آغاز می شود ، در طی آن با پزشک زیبایی خود ملاقات می کنید تا در مورد نگرانی ها و اهداف خود صحبت کنید.

 

مشاوره قبل از درمان

در طی مشاوره ، جراح زیبایی وضعیت شما را مورد توجه قرار داده و سابقه پزشکی شما را بررسی می کند. با وجودی که خطرات مرتبط با فیلرها ناچیز است ، شما باید قبل از درمان به طور کامل سابقه پزشکی خود را عنوان کنید ، زیرا برخی از آلرژی ها ، بیماری های پوستی و عصبی یا داروها می توانند ایمنی یا نتایج شما را به خطر بیندازند. به عنوان مثال ، اگر از داروهای ضد التهاب غیر استرئیدی یا NSAID (مثلاً آسپرین ، ایبوپروفن ، ناپروکسن) یا داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنید ، باید به جراح زیبایی خود بگویید ، زیرا این موارد احتمال کبودی را افزایش می دهند.

 

جلسه انجام فیلر تزریقی شما

درست قبل از درمان ، ناحیه تمیز می شود و ممکن است قبل از تزریق بی حس کننده موضعی به شما داده شود تا ناحیه بی حس گردد. بسیاری از فیلرها همچنین حاوی لیدوکائین ( ماده بی حسی ملایمی که به کمتر شدن میزان ناراحتی در طول و بعد از درمان شما کمک می کند) هستند. سپس پزشک شما مقدار دقیق فیلر را در عمق مورد نظر زیر پوست تزریق می کند.

بسته به محصول و مناطق تحت درمان ، باید بلافاصله پس از تزریق فیلر ، نتایج را مشاهده کنید. بعضی از بیماران کبودی و تورم خفیفی را تجربه می کنند ، اما این موارد موقتی است و باید طی روزهای پس از درمان فروکش کند. شما می توانید بلافاصله پس از درمان به فعالیت های عادی خود برگردید ، اما ممکن است پزشک زیبایی از شما بخواهد که ورزش یا سایر فعالیت های سنگین خود را در یک روز آینده تعطیل کنید.

 

اگر تزریق چربی انجام دهید

پیوند چربی صورت یک عمل جراحی است و از پروتکل درمانی متفاوتی پیروی می کند. به طور معمول ، پیوند چربی به عنوان یک روش سرپایی و با استفاده از بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی همراه با آرام بخشی انجام می شود. بسته به میزان لیپوساکشن انجام شده ، ممکن است تا ۲ هفته به زمان نقاهت نیاز داشته باشد. پزشک زیبایی شما آنچه را که با جراحی و بهبود در حین مشاوره انتظار می رود ، انجام خواهد داد.

 

نتایج چه مدت دوام دارد؟

تأثیر دوام فیلر های پوستی به محصول ، منطقه درمان و بیمار بستگی دارد. به طور کلی ، هرچه محصول چگالتر (سفت تر) و عمیق تر تزریق شود ، ماندگاری بیشتری خواهد داشت ، اگرچه این یک قانون بدون انعطاف و قطعی نیست. برای حفظ نتایج شما ، پزشک زیبایی شما درمان را تکرار می کند و مقدار و جلسات را در صورت لزوم برای اطمینان از نتایج مطلوب تر برنامه ریزی می کند.

فیلرهای هیالورونیک اسید موقت ترین گزینه هستند و به همین دلیل اغلب برای بیماران در بار اول توصیه می شوند. اینها معمولاً از ۶ تا ۱۸ ماه دوام خواهند داشت. تزریقات روی لب ها کمی سریعتر از آنهایی که در چین های بینی (خط خنده) قرار می گیرند ، تحلیل می روند. برخی از فیلرهای HA ، مانند ژوویدرم ولووما VOLUMA ، فرموله شده اند تا ماندگاری بیشتری داشته باشند ، اما معمولاً استفاده شان محدود به برخی مناطق ، مانند گونه ها می باشد.

فیلرهای صناعی تمایل به دوام بیشتری دارند ، زیرا توسط بدن جذب نمی شوند. آنها می توانند یک گزینه عالی برای بیمارانی باشد که می خواهند نتیجه درمانشان چندین سال دوام داشته باشد و این نیاز به انجام کار توسط پزشکی با تجربه و واجد شرایط دارد که سبک کار زیبایی وی رادوست داشته باشید.

تزریق چربی به معنای واقعی روشی دائمی است. با این حال انتظار می رود که مقداری از چربی تزریق شده زنده نماند. در ابتدا ، پزشک زیبایی شما ممکن است ناحیه درمان را بیش از حد پر کند ، در نتیجه یک ظاهر پرتر ایجاد می شود که با گذشت زمان به تدریج ظاهری طبیعی تر پیدا می کند.

 

تماس با ما: 02144219771