بهشت کلینیک

خانه پف زیر چشم

پف زیر چشم

پف زیر چشم

پف زیر چشم مکن است بدلیل افزایش سن در فرد ایجاد شود. پروسه مسن شدن باعث می شود بافت های چشم و ماهیچه های که پلک ها را پشتیبانی می کنند تضعیف شوند. علاوه بر این، چربی های در گردش شروع به حرکت به سمت پلک های تحتانی می کنند. اینجاست که پلک ها کم کم پف آلود می شوند. تجمع مایع در زیر چشم ها نیز می تواند این منطقه را متورم نشان دهد.

خوشبختانه، پف چشم تهدیدی برای سلامت مبتلایان نیست، حداقل نه به صورت جسمانی. با این حال، موجب پریشانی روحی شخص می گردد. ظاهر، برای برخی از افراد بسیار مهم است و وقتی آنها از نگاه به خود راضی نیستند، احساس پریشانی ممکن است افزایش یابد.

تمهیدات خانگی مانند قرار دادن کمپرس سرد در زیر چشم ها، بسته به فرد و علت ریشه ای پف چشم، ممکن است موثر باشد یا نباشد. اعمال جراحی زیبایی و تغییر شیوه زندگی نیز ممکن است برای کاهش یا خلاص شدن از شر پف زیر چشم مفید باشد .

فردی که به پشت می خوابد ممکن است پف زیر چشم بیشتری نسبت به کسی که نمی خوابد داشته باشد. خوابیدن بر روی شکم و یا به پلو یک گزینه بهتر است. داشتن خواب کافی گاهی می تواند اندازه کیسه های زیر چشم را کاهش دهد یا حتی آنها را برطرف کند. در صورتی که آلرژی عامل باشد، درمان آن می تواند کمک کننده باشد.

داشتن خواب کافی می تواند به کاهش پف زیر چشم را کمک کند. هفت تا هشت ساعت خواب برای اکثر بالغین کافی است. باز هم می گوییم که چگونگی خوابیدن فرد (وضعیت) ممکن است به همان اندازه مهم باشد. در مواردی که پف چشم مربوط به سن نیست، بلند بودن زیر سر همگام خواب می تواند به کاهش یا پیشگیری از پف چشم کمک کند. حتی زمانی که هم وابسته به سن است، انجام این کار به طرز محسوسی ممکن است ظاهرش را کاهش دهد.

اعمال جراحی زیبایی نیز می توانند در خلاص شدن از پف چشم مفید باشند. درمان های پوست، مانند لایه برداری های شیمیایی و لیزردرمانی، که برای سفت کردن پوست طراحی شده اند، گاهی اوقات می توانند در این زمینه موثر باشند.رویکرد تهاجمی تر عمل جراحی پلک است. اعمال جراحی، تهاجمی تر از انواع دیگر درمان است و البته طولانی تر و موثرتر هم هستند.

جراحی پلک را می توان برای خلاص شدن دائمی از شر پف چشم مورد استفاده قرار داد. پوست شل و چربی بیش از حد گاهی اوقات برداشته خواهند شد. در یک فرد جوان تر ممکن است چربی اضافه برداشته شود اما پوست اضافی به دلیل قوام خوب برداشته نشود. در یک فرد مسن تر به احتمال زیاد هر دو مورد یعنی پوست شل و چربی اضافه حذف خواهند شد.

انتخاب جراح مناسب، برای حصول یک نتیجه موفقیت آمیز ضروری است. از آنجا که نتایج جراحی به احتمال زیاد دائمی است، حصول اطمینان از این که جراحی به درستی انجام می شود بسیار مهم است. انتخاب جراح مجرب و با تجربه، احتمال نتیجه موفقیت آمیز را بسیار بالا می برد.

به طور کلی پف یا کیسه های زیر چشم در شروع نسبتا کوچکند و سپس در طول زمان افزایش اندازه پیدا می کنند. پف چشم بهتر است در اسرع وقت درمان شود در غیر این صورت بزرگتر خواهد شد. سن باعث می شود رباطهایی که مسئول نگه داشتن چربی های زیر چشمند شل و ضعیف شوند.از دست رفتن حالت کشسانی پوست بیشتر به ایجاد این مشکل کمک می کند. بافت چربی شروع به فشار آوردن می کند و در نهایت، کیسه های زیر چشم تشکیل شده و به مرور زمان بزرگ می شوند.

اینکه اندازه پف چشم خواهد شد و اینکه این پف با چه سرعتی رشد خواهد کرد به زمینه هایی وراثتی و خانوادگی فرد بستگی دارد.

تغییر در شیوه زندگی شامل ورزش منظم، نوشیدن آب به اندازه کافی به منظور دفع کردن احتباس آب، و محدود کردن مصرف نمک ممکن است به کاهش پف کمک کند. درمان های طبیعی، از قبیل قرار دادن کیسه چای سبز در زیر چشم ها هم ممکن است تا حدودی موثر باشد. این دلیل وجود EGCG موجود در چای سبز است. EGCG ماده ضد التهابی طبییعی است. حالت ضد التهابی این ماده به کاهش تولید مایع ( که یکی از عوامل پف است ) کمک می کند.

یک راه حل موقت، استفاده از کرم آنتی همروئید اچ است که البته در گروه داروهای ژنریک ایران نیست.

ژل های پر کننده یک انتخاب دیگر هستند که البته در ناحیه زیر پف تزریق می شوند نه خود پف.

لیفت پلک تحتانی با جراحی دائمی ترین درمان های ذکر شده است. در این جراحی، پوست و چربی اضافی برداشته می شود. در بیماران جوانتر بدلیل قوام بهتر پوست شاید فقط بافت چربی برداشته شود.

سوالات شما از پزشکتان در اولین ویزیت

۱٫ آیا به نظر شما پف چشم من شدید است؟ اگر چنین است، بهترین گزینه برای کاهش یا از بین بردن آن چیست؟

۲٫ غیر از جراحی گزینه های دیگربرای من چه هستند؟

۴٫ اگر کیسه های زیر چشم من توسط جراحی برداشته شود، چه مدت بعد نتیجه نهایی آن را خواهم دید؟

۵٫ چیزهایی در مورد اثرات پی آر پی بر روی پف چشم شنیده ام، نظر شما چیست؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *