بهشت کلینیک

خانه پرسش و پاسخ لیفت با نخ

پرسش و پاسخ لیفت با نخ

پرسش های متداول

۱- روش لیفت با نخ چیست؟

هنگامی که روند پیری آغاز می شود، بافت پوست نازک می شود زیرا کلاژن و فیبرهای الاستین شکسته می شوند، در نتیجه افتادگی پوست، چروک، خطوط و چین های عمیق پوست بر روی پوست ظاهر می شود.
لیفت با نخ به عنوان روشی غیر جراحی برای لیفت پوست محسوب می شود.
این روش تحت بی حسی موضعی انجام می گردد و حدود یک ساعت طول می کشد.
در این روش از نخ های خارداری که به سوزن متصل هستند برای بالا کشیدن پوست استفاده می شود.
روش عمل بر اساس نتایج مورد نظر بیمار تدوین می گردد. تا کنون هزاران زن و مرد برای لیفت پوست خود از روش نخ با موفقیت استفاده کرده اند.

۲- چه کسانی نامزد مناسبی برای لیفت با نخ هستند؟

بهترین کاندیدها برای لیفت با نخ مردان و زنانی هستند که در آنها افتادگی گونه ها، پیشانی، غبغب یا گردن شروع شده است. این روش برای بیماران دچار چاقی مفرط، پوست بسیار نازک و شلی بیش از حد پوست که نیاز به لیفت کامل صورت دارند، توصیه نمی شود.

۳- چه مناطقی می تواند با لیفت با نخ تحت درمان قرار گیرد؟

ما ابتدا در مورد اولویت ها و انتظارات مورد نظرتان در طی یک مشاوره حضوری با شما گفتگو خواهیم کرد. مناطقی که می تواند تحت درمان قرار بگیرد از این قرار است:
افتادگی ابروها
ابروهای نامتقارن
افتادگی گونه
افتادگی بافت نرم قسمت میانی و تحتانی صورت
افتادگی پوست گردن

۴- ماهیت این نخ ها چیست؟

این ها نخ هایی خاردار و قابل جذبند که از آنها برای لیفت کردن ابروهای افتاده و لیفت قسمت میانی و تحتانی صورت استفاده می شوند. بر خلاف نخ های بخیه معمولی که سطحی صاف دارند، این نخ ها دارای دندانه یا خارهایی ظریف بر روی خود هستند. این نخ ها وقتی در زیر پوست قرار می گیرند قابل رویت نیستند. جنس این نخ ها از پلی پروپیلن یا پلی دی اکسان است وبا توجه به اینکه برای بدن کاملا ایمن می باشد، سالهاست از این ماده در تهیه تجهیزات پزشکی استفاده می شود.

۵- روش قرار دادن نخ های لیفت چگونه است؟

ابتدا برش یا سوراخ بسیار کوچکی در ناحیه گیجگاهی حدودا در بین موهای جلوی گوش ایجاد می شود و نخ ها از آنجا به زیر پوست فرستاده می شود. پوست به سمت بالا لیفت می شود خارهای نخ ها در زیر پوست مانند چتر باز شده و مانع افتادن پوست می شوند. پس از اینکه نخ ها در جای خود ثابت می شوند بدن در اطراف نخ و خارهای آن شروع به کلاژن سازی جدید می کند تا پس از جذب کامل نخ ها اثر لیفت شدن پوست تداوم یابد. محل قرارگیری دقیق نخ ها از بیماری به بیمار دیگر متفاوت است.

۶- انجام این عمل چقدر زمان می برد؟

این روشی سریع است و تحت بی حسی موضعی انجام می گردد. مدت زمان مورد نیاز برای انجام این عمل بسته به تعداد نخ بکار رفته کمی متغیر است ولی به طور متوسط حدود یک ساعت می باشد. در بیشتر موارد حداقل نخ مورد نیاز برای لیفت یک طرف صورت ۴ عدد می باشد.

۷- مدت زمان لازم برای بهبودی چقدر است؟

بیماران می توانند حداکثر طی ۳ تا ۷ روز به فعالیت های عادی و کاری خود برگردند. در اغلب موارد تنها کمی ناخوشایندی، کبودی و ورم وجود دارد. این موارد را طی چند روز با میکاپ می توان پنهان نمود.

۸- نتایج عمل لیفت با نخ چقدر دوام دارد؟

تجربیات پزشکان نشان داده است که طول مدت دوام لیفت با نخ بسته به سن بیمار در زمان انجام عمل،میزان افتادگی پوست و تعداد نخ مورد استفاده ۲ تا ۵ سال و حتی بیشتر می باشد.

۹- آیا عمل لیفت با نخ هیچ عارضه جانبی دارد ؟

زمانی که لیفت با نخ توسط پزشکی مجرب انجام گردد روشی بسیار امن است و عوارض نادری دارد. عوارض جزئی ممکن است شامل تورم، پارگی نخ، نامنظمی پوست، عدم تقارن، فرورفتگی و عفونت باشد. برخی موارد بیماران ممکن است احساس مقداری کشیدگی و فشار را داشته باشند. از آنجا که این روش به طور کامل برگشت پذیر است، اثرات ناخواسته ی آن هم معمولا به راحتی تحت بی حسی موضعی اصلاح پذیر است.

۱۰- آیا لیفت با نخ را می توان با عمل های دیگر زیبایی همراه کرد؟

لیفت با نخ مکملی ایده آل برای تکنیک های دیگر جوانسازی پوست است. غیر معمول نیست که از لیفت با نخ در همراهی با بوتاکس برای کاهش فعالیت عضلانی صورت، فیلرهای پوستی برای افزایش حجم و یا لایه برداری و لیزر درمانی برای بهبود بافت پوست استفاده گردد. افزایش حجم چانه و لیپوساکشن گردن از دیگر روش هایی ست که می تواند در همراهی با لیفت با نخ انجام گردد.

۱۱- آیا روش لیفت با نخ حالت صورت را تغییر خواهد داد؟

لیفت با نخ بدون تغییر ظاهر طبیعی، صورت را جوانسازی می کند. تنها بافت های نرم صورت به محل اولیه خود برگردانده می شوند. معمولا پس از عمل لیف با نخ می توان ظاهر چند سال قبل پوست را مشاهده نمود.

۱۲- برای بهبود چه مدت باید در خانه ماند؟

به طور کلی پس از عمل لیفت با نخ نیازی به ماندن در خانه وجود ندارد، این موضوع یک انتخاب شخصی ست. با این حال مهم است که در طی چند روز اول، استرس و فشاری به ناحیه تحت درمان وارد نشود.

۱۳- روند بهبود به چه صورت است؟

بلافاصله پس از عمل و تا ۲ ساعت بعد از آن، برای کمک به پیشگیری از کبودی کمپرس یخ توصیه می گردد. پس از انجام لیفت با نخ بیماران نیازی به ماندن در خانه ندارند. پیشنهاد می شود در ۳ تا ۴ روز اول برای بالا بردن شانه ها هنگام خواب از ۲ تا ۳ بالش استفاده گردد. همچنین می توان از یک بالش گردنی نیز استفاده کرد. مشخصا حدود ۳ هفته بعد بیماران می توانند سبک معمول زندگی خود را داشته باشند.

۱۴- چگونه می توان برای مشاوره لیفت با نخ هماهنگی کرد؟

دکتر محقق پزشکی با تجربه است که وقت خود را صرف حصول نتایج مورد نظر بیمارانش می کند. اگر شما علاقه مند به تجربه ی مزایای تکنیک لیفت با نخ برای خود هستید با کلینیک زیبایی ما تماس بگیرید. شما می توانید در ساعات کاری با شماره ۴۴۲۱۹۷۷۱-۰۲۱ کلینیک زیبایی بهشت تماس حاصل فرمایید.

 

کلمات کلیدی: لیفت با نخ چقدر دوام دارد، کیا لیفت صورت با نخ انجام دادن – دوام لیفت با نخ، لیفت صورت با نخ چقدر ماندگاری دارد، لیفت بانخ چقدر دوام دارد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *